Экономика

Корупційні дії митниці перешкоджають роботі європейського бізнесу в Україні — представники німецької компанії

Застосовувані митними органами корупційні схеми перешкоджають роботі європейського бізнесу в Україні, через що бізнес зазнає значних збитків, а країна втрачає інвестиційну привабливість в очах західних партнерів.

Про це на прес-конференції в УНІАН заявили представники відомої німецької компанії VAN HEES, розповівши журналістам про корупційні дії з боку співробітників розташованого в Київській області митного поста «Південний термінал».

Зокрема, Віктор Собець, директор компанії «Вікос», що є офіційним дистриб’ютором продукції VAN HEES в Україні, повідомив, що в березні 2017 року дистриб’ютор отримав чергову велику партію харчових добавок до ковбасних виробів разом із супроводжувальними документами, оформленими відповідно до міжнародного законодавства.

«При оформленні вантажу митниками було вирішено, що для проведення аналізу необхідно взяти проби і перевірити товар на наявність в них наркотиків, прекурсорів та отруйних речовин. Всі дії за формою — відповідно до законодавства, але за суттю, прикриваючись законодавством, вони примушують нас до беззаконня», — сказав Собець.

Він зазначив, що після цього компанія «Вікос» отримала електронною поштою лист, в якому йшлося про виявлення у зразках продукції прекурсора «сафрол».

«До суміші входить мускатний горіх і екстракт мускатного горіха, тому робити аналіз на наявність сафролу немає потреби — він там є, але в незначних кількостях. Але в Україні жодна лабораторія не в змозі визначити кількість сафролу в спеціях», — відзначив він.

Незважаючи на відсутність в лабораторному дослідженні точної інформації про кількість сафролу в спеціях, співробітники митного поста «Південний термінал», за словами Собця, звинуватили компанію-дистриб’ютора у ввезенні небезпечних наркотичних засобів — прекурсорів та конфіскували товар.

«Компанія «Вікос» ніколи не займалася ні імпортом, ні експортом в Україну ані наркотиків, ані лікарських препаратів, ані прекурсорів. «Вікос» 24 роки на ринку України, він постачає технології та інгредієнти для м’ясопереробної продукції, жодні прекурсори до складу не входять, але переконати чиновників — неможливо», — сказав Собець, відзначивши, що такі звинувачення повністю абсурдні та суперечать здоровому глузду, оскільки виготовлення сафролу з мускатного горіха досить дороге задоволення.

Крім того, Собець припустив, що після такого висновку лабораторії митниця автоматично мала була заборонити ввезення мускатного горіха більш як 100 імпортерам, проте в даний час претензії у них є лише до їхньої компанії — «Вікос».

Як зазначив присутній на прес-конференції головний менеджер із експорту, технолог компанії VAN HEES Юрій Чорноус, такі дії українських митників викликали шок у материнській компанії.

«Ми працюємо більш як у 70 країнах світу, понад 70 років. Продукція наша ніколи не ставилася під сумнів, фірма сертифікована за всіма найсучаснішими і складними сертифікатами», — сказав Чорноус.

Він зазначив, що німецьке керівництво компанії уважно спостерігає за ситуацією, що склалася в Україні, й звернулося до німецьких лабораторій з метою аналізу продукції на сафрол.

Присутній на прес-конференції адвокат Володимир Тарасюк заявив, що прекурсор, в перевезенні якого звинувачують компанію, є рідиною, тоді як продукція компанії представлена у вигляді сухого порошку.

«Єдиною підставою зупинки цього товару на митниці — для створення цієї штучної схеми — стала банальна наявність в цих харчових добавках мускатного горіха в кількості 15%… Хімічна лабораторія ДФС у своєму висновку посилається на літературні джерела, в яких йдеться про те, що в мускатному горіху сафрол міститься», — сказав адвокат.

При цьому адвокат повідомив, що історія з труднощами поставки товарів насправді почалася з вересня 2016 року, коли на митному посту «Південний термінал» змінився начальник, який запропонував заступнику директора компанії «Вікос» змінити брокерську компанію.

«Ми скористалися пропозицією, звернулися до нового брокеру. Щоб ви розуміли різницю в розмитненні: якщо раніше це коштувало 800 грн, то новий брокер заявив ціну в 20 тис. грн. Новий брокер відкрито повідомив, що половину суми він має віддати новому керівництву митниці», — сказав адвокат.

Тарасюк зазначив, що на таких умовах німецька компанія відмовилася працювати з брокером і з березня місяця у неї почалися проблеми з перевезенням товарів до України, через що компанія зазнає значних збитків.

Інспектор Ради бізнес-омбудсмена Володимир Куценко, який також брав участь у прес-конференції, заявив, що до них вже надійшла скарга компанії й вони мають намір найближчим часом її розглянути.

Він також сказав, що раніше бізнес-омбудсмен уже розглядав аналогічний бізнес-конфлікт, приводом для якого стали звинувачення у ввезенні сафролу.

«Я не можу розкривати деталі та чого стосувалася ця скарга, але дуже вона схожа. Але вона була вирішена успішно для того, хто подав скаргу», — сказав він.

Розповідаючи про діяльність бізнес-омбудсмена в цілому, Куценко навів загальну статистику скарг, уточнивши, що Державна фіскальна служба — лідер за кількістю претензій з боку бізнесу.

Довідка УНІАН. Компанія VAN HEES заснована в 1947 році в Німеччині. Компанія експортує продукцію для м’ясопереробних підприємств, підприємств малого і середнього бізнесу і промисловості до 70 країн світу.

Компанія «Вікос» є ексклюзивним офіційним дистриб’ютором компанії VAN HEES в Україні й понад 20 років забезпечує український ринок німецькими спеціями.

Фото-новини: https://photo.unian.net/ukr/themes/73327

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

 

Корупційні схеми на українській митниці – нові виклики для європейського бізнесу

16 червня об 11-00 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Корупційні схеми на українській митниці – нові виклики для європейського бізнесу». Мова піде про безпрецедентну ситуацію, що стрімко розвивається між дистриб’юторами відомої європейської компанії та представниками української митниці, а саме: відверте свавілля з метою незаконного збагачення, яке чиниться українською митницею проти всесвітньовідомої німецької компанії «VAN HEES», чия продукція експортуються більше ніж до 70 країн світу. Сертифікацію продукції «VAN HEES» проводить організація LIoyd’s Register Quality Assurance GmbH згідно з рекомендаціями Міжнародного Харчового Стандарту (IFS), але українські митники вирішили поставити під сумнів стандарти європейських лабораторій, створили корупційну «схему» й намагаються вимагати хабарі з багатьма нулями. Про нові методи корупційної діяльності української митниці, про «рекорди з креативності» у корупційних схемах, про імена чиновників та суми хабарів, а також про ставлення європейського бізнесу до шантажу по-українські буде повідомлено під час прес-конференції. Учасники заходу нададуть документи та матеріали, а також оголосять два звернення: до колег-підприємців не ставати жертвами митного свавілля, не «купувати» страх, а захищати свої законні права усіма доступними правовими європейськими методами; до Уряду України та правоохоронних органів з проханням негайно втрутитися в ситуацію з метою збереження позитивного іміджу країни у європейській спільноті. Учасники: представники компанії VAN HEES (Німеччина); директор компанії ВІКОС (дистриб’ютор VAN HEES в Україні) Віктор Собець; адвокат Володимир Тарасюк; інспектор Ради бізнес-омбудсмена Володимир Куценко (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал). До участі запрошуються представники Держспоживслужби, провідні експерти  у сфері стандартизації, безпеки, якості та гігієни продуктів харчування. Потрібна акредитація. Телефон: 044-498-07-64.

65% жителей приморских городов Одесской области пользуются мобильным интернетом. Таковы данные исследования, проведенного компанией «Active Group» в городах Одесской области. При этом 66% из тех, кто использует мобильный Интернет сказали, что используют эту услугу ежедневно (24% — по несколько раз в день), 27% тех, кто использует мобильный Интернет утверждают, что пользуются им раз в неделю, и лишь 7% сказали, что используют его раз в месяц или реже.

Таким образом, мобильный Интернет уже стал неотъемлемой частью жизни большинства городского населения Одесской области, а качество и доступность предоставления услуг мобильного интернета выходит на первый план в конкуренции между мобильными операторами.

Однако несмотря на сильнейшую конкуренцию между мобильными операторами, 53% опрошенных оказались недовольны услугами мобильного Интернета, и 66% — недовольны динамикой развития мобильного Интернета в Украине в целом.

При этом главная претензия к качеству услуг заключается в скорости соединения. Этот показатель опрошенные оценили в 3,2 по пятибалльной шкале, в то время как адекватность цены оценили в 4,1 балл, а доступность – в 3,9 по пятибалльной шкале.

Динамичность рынка подтверждает и 2/3 опрошенных, которые сказали, что они рекомендуют своего оператора своим друзьям.

Что касается конкретных операторов, то их оценка напрямую зависит от оценки качества предоставления мобильного Интернета.

03 -слайд3

3G от оператора Киевстар по отзывам клиентов в исследуемых городах работает стабильно однако максимальную оценку клиенты ему поставили лишь в двух городах. Оценка качества оператора Vodafone очень полярная: хотя покрытие есть не во всех городах, там где оно есть,  мобильный Интернет получает у клиентов максимальную оценку. 3G от Lifecell хоть и присутствует во всех исследуемых населенных пунктах, в четырех городах получило минимальную оценку из возможных, а максимальную – только в пгт Курортное.

02 -слайд1

03 -слайд2

Опрос проводился в период 30-31 июля в приморских городах Одесской области. Всего опрошено 2543 респондента. Погрешность составляет 2,7%

Іноземні власники херсонських підприємств «Харістрон» і «Глобал-Інвест» просять українську владу захистити їхні інвестиції

Американський і турецький власники херсонських аграрних підприємств «Харістрон» і «Глобал-Інвест» звернулися до президента України Петра Порошенка, генерального прокурора і директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з проханням захистити їхні інвестиції від незаконного відчуження і не допускати блокування роботи підприємств через безпідставні перевірки працівниками прокуратури. Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив Грег Лайтфут, який є представником інвесторів Еррола Каракаша (США) і Ахмета Кодана (Туреччина).

«Від імені іноземних інвесторів, від імені бізнесменів США я звертаюся до президента України, до генерального прокурора, директора НАБУ з проханням зупинити свавілля прокуратури, захистити іноземних інвесторів і взяти на контроль цю справу», — сказав Лайтфут. За його словами, іноземні інвестори «Харістрон» і «Глобал-Інвест» дуже розчаровані спробами правоохоронців блокувати роботу компаній, які вирощують на орендованій землі ячмінь, пшеницю, соняшник, томати, цибулю та інші сільськогосподарські культури. При цьому Лайтфут впевнений, що допомога і розуміння української влади сприятимуть подальшій успішній роботі підприємств, на яких працевлаштовано близько 400 жителів села Надеждівка Херсонської області. «Ми маємо намір продовжувати працювати в Україні, оскільки тут гарне місце для розвитку. Але нам потрібно відновити довіру до української влади… Ми бачимо великі можливості для роботи наших підприємств, для експорту нашої продукції», — зазначив він. Присутня на прес-конференції адвокат цих іноземних інвесторів Євгенія Бела зазначила, що з квітня 2015 року стосовно цих херсонських підприємств було відкрито 2 адміністративні справи та 3 кримінальних провадження. «Під час кримінальних проваджень було проведено 7 обшуків… Проводяться всі дії, щоб заблокувати роботу підприємств. При цьому працівники не мають можливості отримати в повному обсязі свою зарплату, оскільки підприємства не змогли обробити в цьому році свою землю і, відповідно, зібрати врожай», — зазначила вона. У свою чергу юрист підприємств Олена Козачек повідомила на прес-конференції, що з цієї причини компанії на даний момент працюють на збиток, однак, не йдуть на вимушені звільнення працівників. «Підприємства намагаються працювати, зазнають збитків. При цьому вони зберігають робочі місця. Податки підприємства сплачують в повному обсязі», — сказала вона. Довідка УНІАН. Приватне підприємство «Харістрон», зареєстроване в Херсоні, орендує 19,9 га землі, на яких вирощує кавуни і ячмінь. Підприємство створене у 2003 році Халдуном Гумуштекіним і Ахметом Коданом. У 2008 році Гумуштекін зняв з себе всі повноваження директора і продав Кодану підприємство за 700 тис. дол. У 2016 році Еррол Каракаш викупив у Кодана всю його частку і став одноосібним власником «Харістрона». Компанія «Глобал-Інвест», зареєстрована в Херсоні, орендує 3 тис. га землі, на яких вирощує кавуни, ячмінь, пшеницю, соняшник, томати, болгарський перець, цибулю та інші сільськогосподарські культури. Підприємство створене у 2005 році Коданом і Гумуштекіним. У 2008 році Гумуштекін продав свою частку в розмірі 49% Кодану. У 2011 році Каракаш купив 50% статутного капіталу компанії у Кодана. З 2014 року Кодан володіє 45% «Глобал-Інвест», Каракаш – 54%, Гумуштекін – 1%.

 

http://press.unian.ua/press/1437937-inozemni-vlasniki-hersonskih-pidpriemstv-haristron-i-global-invest-prosyat-ukrajinsku-vladu-zahistiti-jihni-investitsiji.html

У инвесторов из США и Турции отбирают уникальные аграрные предприятия стоимостью в десятки миллионов долларов

26 июля в 11.30 в УНИАН состоится пресс-конференция на тему: «Беспрецедентная ситуация в Херсонской области: у инвесторов из США и Турции отбирают уникальные аграрные предприятия стоимостью в десятки миллионов долларов». Читать далее

Спиридонов: повышение тарифов – проверка гражданского общества

Политический консультант Николай Спиридонов в эфире интернет-телевидения Activetv.media заявил, что очередное повышение тарифов на коммунальные услуги необоснованно. Власть просто в очередной раз залазит в карман населения с чем нельзя мириться. Читать далее

Владимир Стус: мир на пороге нового экономического мегаобвала

Аналитик, прогнозист Владимир Стус в эфире интернет-телевидения Activetv.media заявил, что мировой финансовый кризис перешел из дефляционной к инфляционной фазе. Как следствие, нас ожидает грандиозный обвал, который выйдет даже за пределы финансовой сферы. Читать далее

Карл Волох: українці бідніють через об’єктивні причини

Член громадського люстраційного комітету, громадський діяч Карл Волох в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що рівень життя населення українців впав на 80% через об’єктивні причини, а не через відсутність реформ. Реформи мали би вплинути на економічну ситуацію у країні, але вони, на жаль, не робляться «із сьогодні на завтра». Читать далее

Госфинансирование партий – первый шаг к их независимости

Аналитик Донецкой областной организации Комитета избирателей Украины Роман Кисленко в эфире интернет-телевидения Activetv.media заявил, что закон о государственном финансировании партий – необходимый шаг на пути в Европу, где подобная практика широко распространена. Но это всего лишь первый шаг в партийной реформе, который никак не ликвидирует проблему зависимости партий от финансово-промышленных групп. Читать далее

Балашов: проблемы богатства страны решаются свободой, а не правительством

Лидер либертарианской партии «5.10» Геннадий Балашов в интервью политическому консультанту Николаю Спиридонову в эфире интернет-телевидения Activetv.media заявил, что решить экономические проблемы Украины можно создав безналоговое государство. Тогда к нам потянутся инвесторы как с Европы, так и с России. Читать далее

Рубрики