Вибори до районних рад: або встанемо на європейський шлях, або загубимо ідею самоврядування

Громадський діяч Валерій Пильгун в ефірі інтернет-телебачення ActiveTVinUA заявив, що вибори до місцевих районних рад, що відбудуться 27 березня 2016 р., є важливим кроком до децентралізації. Крім  того, на думку експерта, відновлення роботи районних міських рад було однією із вимог Майдану, яке вдалося реалізувати лише через 2 роки.

До компетенції відновлених рад увійдуть питання освіти, охорони здоров’я, культури, молодіжних програм, містобудування та архітектуру, ЖКХ, озеленення, організації торгівлі на ринках, проведення громадських обговорень тощо. Валерій Пильгун відзначає, що раніше ці функції виконувалися Київською міською радою, тепер же вони знову будуть виконуватися районними радами міста.

Експерт переконаний, що відновлення районних рад – це важливий крок до побудови культури самоврядування в Україні. Справа в тому, що від моменту отримання незалежності, в державі ніхто не займався цим питанням. Проте Валерій Пильгун переконаний, що громадський потенціал українців є досить високим, аби утворити ефективну систему самоврядування. Тому саме громадянські активісти повинні і балотуватися до районних рад, і активно співпрацювати із ними, коли вони утворяться.

Однак, експерт нарікає, що київська влада не провела ефективної інформаційної політики серед мешканців міста, аби пояснити суть перетворень та те, як прості кияни можуть прийняти участь у цих виборах. Крім того, гострим залишається питання щодо ресурсного забезпечення районних рад Києва.

Валерій Пильгун переконаний, що районні ради – це лише перший етап до побудову розгалуженої системи самоврядних органів Києва. Подальшою задачею у цьому напрямку має бути утворення територіальних громад, які мають перейняти частину повноважень від районних рад. Такі дії у сукупності повинні послабити вплив Київради та інших центральних органів влади міста, що дозволить громадян більш ефективно приймати участь в управлінні столицею.

Рубрики