Сергій Перникоза: мітинг міліціонерів – ознака демократичності держави

Експерт з поліції Сергій Перникоза вважає, що мітинг, який проводили представники міліції 13 грудня під стінами МВС, є ознакою демократичності держави. Представники правоохоронних органів не позбавлені права на страйк, хоча і реалізувати його вони можуть в особливому порядку, на відміну від звичайних громадян.  

Сам мітинг був приурочений до роботи комісії, яка займалася переатестацією міліціонерів. Представники правоохоронних органів неодноразово намагалися дискредитувати роботу цієї комісії, посилаючись на її упередженість. Сергій Перникоза вважає, що обурення неатестованих правоохоронців щодо роботи комісії викликано тим, що вони просто не звикли до такої системи, де не можна вирішити питання «полюбовно». При чому експерт наголошує, що власне комісія не має повноважень звільняти працівників міліції, вона є лише дорадчим органом, а всі кінцеві рішення приймає керівництво МВС.

Однак Сергій Перникоза вважає небезпечним те, що непереатестованим міліціонерам не надали жодної альтернативи для подальшої роботи. Фактично, колишні правоохоронці кинуті напризволяще. З огляду на це, влада ризикує отримати сильну опозицію в обличчі колишніх силовиків. Експерт з поліції наголошує, що це є небезпечним хоча б тому, що ці люди мають досвід поводження із зброєю.

Проте, не дивлячись на «скрип старої системи», подібні реформи повинні дати позитивний результат. Сергій Перникоза переконаний в тому, що, якщо не відбудуться зміни у намічену курсі реформ, то ми зможемо говорити про дієву систему правоохоронних органів в Україні, яка дійсно стоїть на варті закону та відстоює права громадян.

Рубрики