Валерій Пільгун: в 2016 районні ради не запрацюють

Громадський діяч Валерій Пільгун в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media впевнений, що у 2016 році районні ради не отримають реальні повноваження на місцях, замість цього вони будуть підлабузничати перед Київрадою та політичними партіями.

пильгунЕксперт зазначає, що влада розуміє необхідність передачі повноважень районним радам, але не поспішає цього робити. Делегування повноважень відбувається де-юре, де-факто – в 2016 році Київрада збереже за собою повним обсяг владних функцій.

Діяльність районних рад не передбачена бюджетом на 2016 рік, тому немає фактичного ресурсу для здійснення повноважень. Це дає привід вважати, що бюджет буде розподілятися в ручному режимі Київрадою, в залежності від її переваг.

Крім діючої влади, гальмують процес децентралізації політичні партії через нове виборе законодавство, яке передбачає проведення виборів за відкритими списками. Проте, певний відсоток нових людей все ж таки пройде до новоутворених установ.  Не сприяє цьому відсутність заробітної плати депутатів райрад — вони не передбачені бюджетом.

В цілому, Валерій Пільгун не очікує, що районні ради у 2016 році розпочнуть активну діяльність. Це можливо хіба що із нового року і то, тільки якщо у бюджеті на 2017 рік буде передбаченні статті на відповідні розходи.

Рубрики