Влада навмисне зриває вибори до районних рад

Громадський діяч Валерій Пільгун в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media припустив, що вибори до районних рад зриваються саме провладними партіями. Причин для цього повно: від невизначеності щодо функцій рад, до переховування фактів розкрадання держмайна. Сама ж влада не може дати чіткого коментаря, коли будуть проведені вибори.

выборыЕксперт наголошує, що, власне, відновлення районних рад – не ідеальний варіант самоврядування, проте, він є найбільш реалістичним і необхідним на даному етапі. На думку Валерія Пільгуна, головною проблемою є не самі районні ради, а принципи, за якими вони формуються. Так, традиційно для нашої країни, всі головні питання намагаються вирішуватися в кулуарах. Ми так і не змогли  перейти до відритих діалогів із громадськістю навіть на найдрібніших рівнях.

Викликає здивування і процес висування кандидатів на посади депутатів районних рад. За чинним законодавством лише партії є суб’єктом висування кандидатів. Це зводить до мінімуму можливість приймати участь громадських активістів у цих виборах. Процедуру самовисування, на думку Валерія Пільгуна, не вводили навмисно, тому що тоді б партії з великою долею ймовірності програли ці вибори громадськім та волонтерським організаціям.

Експерт наголошує, що партії у цьому процесі мали б виконувати сервісну функцію, тобто сприяти відбору кращих кандидатур із числа активістів та просунення їх у районні ради. Проте, партійні лідери так не вважають. Умовним гаслом політиків залишається: «Куди із свинячим рилом да у прянічний ряд».

У відтермінуванні виборів є і позитивні моменти. Через всі гальмівні процеси, інтерес громадськості до виборів виріс. Це може позитивно відобразитися на явці, яку багато хто з експертів прогнозували малою. Більше того, зайвий час перед виборами потрібний для того, аби привести всі невирішені питання до ладу. На сьогоднішній день процес відновлення районних рад виглядає як мінімум непродуманим.

Рубрики