Влада навмисне зриває вибори до районних рад

Громадський діяч Валерій Пільгун в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media припустив, що вибори до районних рад зриваються саме провладними партіями. Причин для цього повно: від невизначеності щодо функцій рад, до переховування фактів розкрадання держмайна. Сама ж влада не може дати чіткого коментаря, коли будуть проведені вибори.

выборыЕксперт наголошує, що, власне, відновлення районних рад – не ідеальний варіант самоврядування, проте, він є найбільш реалістичним і необхідним на даному етапі. На думку Валерія Пільгуна, головною проблемою є не самі районні ради, а принципи, за якими вони формуються. Так, традиційно для нашої країни, всі головні питання намагаються вирішуватися в кулуарах. Ми так і не змогли  перейти до відритих діалогів із громадськістю навіть на найдрібніших рівнях.

Викликає здивування і процес висування кандидатів на посади депутатів районних рад. За чинним законодавством лише партії є суб’єктом висування кандидатів. Це зводить до мінімуму можливість приймати участь громадських активістів у цих виборах. Процедуру самовисування, на думку Валерія Пільгуна, не вводили навмисно, тому що тоді б партії з великою долею ймовірності програли ці вибори громадськім та волонтерським організаціям.

Експерт наголошує, що партії у цьому процесі мали б виконувати сервісну функцію, тобто сприяти відбору кращих кандидатур із числа активістів та просунення їх у районні ради. Проте, партійні лідери так не вважають. Умовним гаслом політиків залишається: «Куди із свинячим рилом да у прянічний ряд».

У відтермінуванні виборів є і позитивні моменти. Через всі гальмівні процеси, інтерес громадськості до виборів виріс. Це може позитивно відобразитися на явці, яку багато хто з експертів прогнозували малою. Більше того, зайвий час перед виборами потрібний для того, аби привести всі невирішені питання до ладу. На сьогоднішній день процес відновлення районних рад виглядає як мінімум непродуманим.