Відтермінування виборів – шанс для об’єднання демократичних сил

Громадський діяч Валерій Пільгун в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловив думку, що проведення виборів у районні ради 27 березня були б на користь провладних партій, тому відтермінування дати проведення виборів створює можливість для об’єднання всім демократичним партіям.

децентрализацияНа думку Валерія Пільгуна, наразі БПП та УДАР мають найбільші шанси на перші місця у виборах до районних рад. Саме вони зараз контролюють місто та мають адмінресурс, який допоможе із легкістю набрати голоси для отримання першості у районних радах. Проте, ще є другі, треті, четверті місця, які повинні зайняти ті партії, які будуть відстоювати саме інтереси киян.

Експерт не сумнівається, що час, який виник через відтермінування виборів, потрібно використати з метою утворення реальної конкуренції провладним партіям. Є всі шанси, що єдині кандидати від таких партій як «Сила людей», «Демальянс», «Рспубліка» та інших, зможуть протистояти БПП, УДАРу та «Батьківщині». Якщо хоча б 30% районних рад будуть представляти молоды партії, то буде реальне підґрунтя для того, аби і далі розвивати самоврядування у Києві.

Валерій Пільгун зазначає, що ці єдині кандидати мають обиратися на основі конкурентної боротьби у прозорому процесі. Поки не визначена дата проведення виборів, слід сформувати відкриті списки тих, хто бажає балотуватися у депутати районних рад. За цей час самі кияни мають визначити, хто саме гідний представляти їх інтереси і кого вони підтримають на виборах. Валерій Пільгун переконаний, що Україні вже давно час відмовлятися від традиції вирішувати питання та укладати домовленості у кулуарах.