Віталій Повх: народ України повинен прийняти нову конституцію

Голова ГО «Спілки захисників України» Віталій Повх в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що ситуація в Україні дійшла такого стану, що їй необхідно заново укласти новий суспільний договір, який би розроблявся під наглядом народу.

конституцияСам процес написання конституції має здійснюватися професіоналами, яких в Україні повно. Проте, цих фахівців має обрати народ шляхом виборів. Крім того, нова конституція має увібрати в себе пропозиції та бачення самого народу про Україну. На думку Віталія Повха, громадянське суспільство вже давно перетворилося на четверту гілку влади, тому має всі підстави бути повноправним учасником написання основного закону держави.

Експерт переконаний, що у державі накопичилася така кількість проблем, що легше не вирішувати їх, а перезавантажити країну, провівши установчі збори за участі всіх громадян. На цих зборах має вирішитися формат нової держави та дійти згоди, щодо нової конституції. При чому, у цей процес має враховувати всю сукупність особливостей саме українського суспільства, а не копіювати зарубіжні моделі.