Сергій Васильченко: районні ради – це добре, але депутатів треба вчити

Голова Українського центру суспільних даних Сергій Васильченко в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловив думку, що районні ради – позитивне явище, але для того, аби вони функціонували, необхідно підняти депутатів на якісно новий рівень.

депутаты1Сергій Васильченко переконаний, що зараз процес децентралізації дуже переоцінений, на нього покладають багато сподівань. Але вже стало зрозуміло, що люди мало що розуміють у цьому. Гірше того, самі депутати не до кінця уявляють, як саме будуть працювати районні ради у тому ж Києві. Саме тому необхідно вести широку інформаційну роботу, яка би пояснювала особливості процесу децентралізації. Серед депутатів необхідно проводити навчання, де вони чітко засвоять, що саме входить в їх повноваження та як з ними справлятися.

Експерт наголошує, що важливим є культурний аспект децентралізації. Україна, як правило, запозичує досвід побудови державних механізмів із закордону, який потім просто не працює у нас. Це відбувається тому, що наші політики забувають проте те, що українці мають специфічні культурні риси. Саме тому вони не сприймають багато реформ і поводять себе геть інакше, ніж інші народи. Тому всі реформи мають адаптуватися і враховувати ментальні особливості українців.

Зрозуміло, що українські політики – не європейські. Тому їх культурний вимір перебуває на різних рівнях. Навіть найдрібнішому українському політику для роботи необхідні офіси, обладнання, помічники, службова машина та ще багато атрибутів «впливової людини». У той час як їх зарубіжні колеги готови працювати у більш скромних умовах, без зайвого пафосу.

Тому процес культурного виховання є один із найважливіших. Для того, аби жити по-європейські, необхідно самим спершу змінити свої ціннісні орієнтири.