Олексій Толкачов: Україна має здійснювати нетериторіальну експансію

Громадський діяч, письменник, автор книги «Омріяна Україна» Олексій Толкачов в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловив думку, що Україна має відмовитися від свого образу країни хліборобів, яка нікого не завойовувала. Ми повинні здійснювати експансію, в першу чергу, світоглядну.

украинаФутуролог Олексій Толкачов переконаний, Україна та українці мають сформувати національну ідею, яка буде далекосяжною. Вона має відображати той стан, в якому ми всі прагнемо перебувати у майбутньому – будь то через 50 років, чи через декілька століть. І ця національна ідея має консолідувати весь пасіонарний потенціал українців для відтворення її у життя. Національна ідея повинна стати для країни чимось накшталт мрії людини, яка мотивує її до діяльності.

Письменник підкреслює, що сьогодні світ стоїть на порозі четвертої технічної революцію, від якої Україна ще відстає. Проте уже сьогодні ми можемо спрямувати всі свої зусилля на п’яту революцію, яка, на думку експерта, буде пов’язана із технологічною кризою. Ця криза актуалізує потребу світу у новому світогляді, який би був адаптований до нових умов. Саме цим і може зайнятися Україна.

Біда в тому, що українці розучилися мріяти. Всі бажання та прагнення наших співгромадян спрямовані на щось матеріальне, приземисте. В умовах останніх подій, все більше людей прагнуть просто мира. Чого завгодно, аби просто би не було війни. Олексій Толкачов розуміє таких людей, проте зауважує, що у нас було як мінімум 23 роки миру, за які ми нічого не досягли. Тож, мир знову перенесе нас у деструктивну зону комфорту, ми знову будемо жити чи то минулим, чи то теперішнім, і зовсім перестанемо думати про майбутнє. Тому українці мають мріяти про те, чого вони хочуть після війни. Це і стане нашою національною ідеєю.