Микола Давидюк: скандал із офшорами Порошенка – це лише попередження

Політичний експерт Микола Давидюк в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media виcсловив переконання, що інформація про офшори Порошенка не є повною, скоріше за все, там їх ще багато. Звичайно, президент поніс втрат у рейтингу, але все одно він не несе за це жодної юридичної відповідальності – там все чисто. Гаранту даний скандал слід сприймати як знак, що вже нарешті слід щось змінювати у державі.

порошенко1Сам Порошенко відреагував на даний скандал у доволі типовій для себе манері: пару днів промовчав, вичекав, коли у медіа трохи знизиться емоційний накал, а же потім дав коментарі. Експерт не виключає, що візит до Японії був створений навмисне, аби вивести Порошенка із країни на час найбільшого розпалу конфлікту. На користь цього свідчить те, що президент ще був у країні, коли оприлюднилася інформація про офшори, тому він цілком встигав дати хоч якийсь коментар. Проте гарант вирішив втекти від відповіді і відкласти все до свого повернення із офіційного візиту до Японії.

Президент, як і слід було очікувати, переніс відповідальність із себе на юристів – на кого завгодно, тільки не на себе. На думку Миколи Давидюка, це зрозуміла позиція, тому що саме із юридичної точки зору він найбільше захищений. Більш коректно казати про втрату рейтингу Порошенка та його моральну відповідальність, якщо це взагалі турбує першу особу.

Негативно вплинув даний скандал і на міжнародний імідж України. Президент країни, який декларує чесність і гідність українців, закликає міжнародну спільноту інвестувати гроші у нашу країну, сам не платить податки. Звичайно, що це також вплинуло і на голандців, які саме вирішували, чи підтримати асоціацію ЕС із Україною. А Росія, в свою чергу, отримала шикарний привід для того, аби демонструвати світу, яка корумпована влада в Україні.

Цікаво, що всі політичні лідери країни готові пробачити Порошенку цей скандал і не роздувати тему. Політичний експерт відзначає, що це тому, що вони також не чисті у цьому відношенні, тому чудово розуміють, що вони можуть також втратити свій рейтинг. Про моральність даного питання взагалі не йдеться, тому що наш політичний клас просто не мислить такими категоріями.

Микола Давидюк впевнений, що дана проблема не є суто українською, вона в принципі віддзеркалює проблему офшорів у світі. Просто на даний момент вона вже досягла критичної межи, за яку вже не можна переходити. Найбагатші не сплачують податки, а утримання держави покладається на населення, якому часто і так нема на що жити.