Волонтери: виснажені, але не зламані

Координатор проекту «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів» Олеся Корягіна в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media розповіла, що не тільки воїни, але ще й волонтери, перебувають під постійним тиском і віддаються своїй справі на всі сто. Проте, економічна ситуація у країні настільки скрутна, що багато хто із волонтерів сходить із дистанції. Але, не дивлячись на виснаження, всі готові до останнього переможного ривка.

волонетери1Волонтерка Олеся Корягіна розповідає, що волонтерські організації в країна вже пройшли багато етапів: від народження бажання окремої людини допомогти та кооперації через соціальні мережі, до організації всеукраїнських об’єднань. Звичайно, у найскрутніші моменти війни участь українців у волонтерських організаціях і проектах була вищою, ніж зараз. У січні 2015 року проект «Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів» нараховував 150 волонтерських груп у 120 містах України. Більше того, до даного проекту приєдналися і українці, які проживають за кордом, вони також не втрачають зв’язки із своєю Батьківщиною і роблять внесок для перемоги.

Чим більше розвивається волонтерська організація, тим більше ресурсів вона потребує. Тому на сьогодні багато волонтерських об’єднань вже мають розгалужену мережу зав’язків із підприємствами, приватними особами та взагалі всіма, хто може чимось допомогти. Але знову ж таки, в останній час все складніше становиться працювати, адже фінансова скрута змушує людей більше турбуватися про власний добробут, що є цілком логічним.

Тим не менш, не дивлячись на загальне зниження волонтерської активності, Олеся Корягіна переконана, що при необхідності всі зможуть зібратися із силами та зробити останній переможний ривок. Але, на жаль, війні на Сході не видно кінця-краю, тому багато хто із волонтерів покидають свою нелегку справу. Але немало і тих, хто починає займатися цим професійно, що є корисним для нашої держави.