Влада ігнорує інтереси громадськості у містобудуванні

Громадський активіст В’ячеслав Сенчук в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що влада відверто уникає та ігнорує громадську думку у розробці генплану міст, хоча за законом громада має повне право на це. Натомість, постанова КМ №555 робить громадськість статистами, які ніяк не можуть впливати на містобудівну політику власного населеного пункту.

генплан1В’ячеслав Сенчук стверджує, що у багатьох містах взагалі немає генплану, і місцева влада не поспішає його затверджувати, адже тоді вона обмежує себе у земельних питаннях, які вирішуються у ручному режимі. Більше того, якщо генплан навіть є, то його інколи намагаються приховати, аби журналісти та активісти не мали до нього доступу. Всі вимоги оприлюднити його натикаються на безглузді відмовки.

Важливість генплану полягає у тому, що у ньому закладені принципи містобудування на 20-25 років, яких мають притримуватися всі учасники забудови. Там же визначено, скільки має бути мінімально зелених зон у місті, де мають бути розташовані парки, закладені архітектурний стиль міста, висотність будівель тощо. Звичайно, що такі дрібниці не особливо хвилюють багатіїв, які мають власну думку з приводу містобудування.

Але навіть генплан не є гарантією того, що принципи містобудування, які в ньому закладені, будуть виконані. Як наслідок, ми маємо низку випадків із скандальними забудовами, які розміщенні хаотично і не погоджені із містобудівною політикою населеного пункту. Притягти до відповідальності когось за порушення генплану теоретично можливо, але, зазначає В’ячеслав Сенчук, прецедентів він не пам’ятає.

Київ, як столиця, дуже стрімко розвивається, тому через хаотичну забудову виникають багато проблем, такі як затори, неефективне функціонування громадського транспорту, парковочними місцями. Саме тому важливо, аби містобудування відбувалося сплановано, а не стихійно, як це ми бачимо зараз. Інакше ми ризикуємо залишити своїм дітям не квітуче місто, а помийну яму.