Наталія Чорногуб: якщо у вас депресія — займайтеся громадською діяльністю

Координатор офісу розвитку Оболонського району м. Києва Наталія Чорногуб в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявила, що не слід зважати на всі негаразди, які зараз відбувають у державі. Зробити свою країну кращою може кожен, для цього потрібно придумати проект і шукати можливості для його реалізації. Для цього можна навіть до влади звертатися.

активНаталія Чорногуб впевнена, що для реалізації громадський проектів є безліч варіантів втілення. В першу чергу слід подумати, кому це може бути цікавим. Як правило, це жителі району, де він планується втілюватися у життя. Тобто для невеличкого проекту, такого як встановлення лавок чи оздоблення під’їзду, чи прибудинкової території, достатньо звернутися до власних сусідів.

Якщо мова йде про щось грандіозне, то потрібно шукати спонсорської підтримки. Її можуть надати як держава, так і місцевий бізнес. Але потрібно перепробувати не один варіант і не засмучуватися, якщо вам будуть відмовляти. Рано чи пізно вам все ж вдасться знайти необхідну суму грошей. Не слід забувати і про депутатів, які також часто шукають піару за рахунок підтримки громадських ініціатив. Особливо сприятливим періодом для співпраці із народними обранцями є канун виборів.

Досвідчена громадська діячка Наталія Чорногуб переконана, що у громадській роботі можна користуватися і підтримкою місцевою влади. Але для цього треба знати певну специфіку. Наталія Чорногуб відзначає, що для багатьох чиновників громадські активісти асоціюються із проплаченими мітингами, криками та неадекватною поведінкою. Тому найкращим варіантом буде просто показати їм, що ви цивілізовані люди і можете конструктивно вести діалог. У такому випадку чиновники зазвичай йдуть на зустріч і допомагають громадським діячам.

Звертає увагу Наталія Чорногуб і на проблему байдужості наших громадян. Проте вона впевнена, що навіть цей «недуг» можна побороти. Найкращим рецептом буде живі історії успіху громадянських проектів, які доводять, що кожна людина може зробити щось корисне для себе та для суспільства. Це вкрай важливо у контексті децентралізації та передачі повноважень місцевим громадам та ОСББ. Українцям вже давно слід вчитися домовляти між собою і тоді можна говорити про плідну співпрацю.