Олександр Солонтай: новий уряд «на двох» має шанси на успіх

Політичний експерт, керівник програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що новостворений уряд дуету «Порошенко-Яценюк» на чолі із Гройсманом має здійснити реформу податків для малого і середнього бізнесу, подолати корупцію та здійснити глибинну децентралізацію. Тоді у 2017 році мова йтиме не про дострокові парламентські вибори, а про продовження вотуму довірі до цього уряду.

http://photo.unian.netОлександр Солонтай відзначає, що зараз ми маємо такий собі уряд «на двох», який сформований із людей Порошенка та Яценюка. Наразі, основні місця вже поділені, але більш дрібні посади, такі як голови комісій та прокурорів, ще будуть розділятися приблизно протягом місяця. Причому проблеми виникають саме у команді Порошенка. Він не зміг вчасно звести своїх людей і тепер між ними виникають конфлікти. Не сумнівається президент, на думку політичного експерта, лише у Гройсмані.

Наскільки такий дуетний уряд буде міцним і працездатним залежить від декількох факторів. По-перше, це ефективність прийняття законів. Для цього уряду регулярно потрібно буде домовлятися із якоюсь третьою фракцією, тобто формувати ситуативну більшість. По-друге, наскільки вони зможуть керувати урядом та брати на себе відповідальність за його дії. І, по-третє, наскільки такий тандем сприймуть зовнішні партнери, адже нам все ще потрібна їх підтримка.

Для того, аби цей уряд виправдав себе та нарешті країна запрацювала, новій владній команді слід зосередитися на трьох «китах», на яких має будуватися робота нового уряду. Це ставка на середній та малий бізнес, подолання корупції та проведення глибинної децентралізації. Уряд Яценюка цього так і не зміг зробити, тому вже новій команді слід цього добиватися. Якщо ж вони не зробить цього і не  проявить себе ефективно, то доля нового уряду буде ще сумніша, ніж доля уряду Яценюка.