Сніжана Доброва: благодійність починається з себе

Журналіст, голова прес-центру Міжнародного благодійного фонду «Життя з надлишком» Сніжана Доброва в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловила переконання, що для участі у благодійності не потрібно багато – достатньо просто пожертвувати 5-10 грн чи займатися волонтерством, і Україна зміниться на краще.

благоСніжана Доброва зазначає, що для участі у доброчинності різних людей спонукає різні фактори, тобто у кожного своя мотивація займатися благочинністю. Але у результаті цієї діяльності кожна людина, яка чинить іншим добро, сама змінюється у кращу сторону. Тобто завдяки благодійній та волонтерській діяльності кожна людина має шанс переосмислити власне життя і змінити його.

Розпочати благодійність можна із волонтерства. Для цього достатньо виділити пару годин на день і зібрати для солдат чи переселенців продукти у супермаркеті – це не займе багато часу, але справа безперечно корисна. Якщо цього замало і ви готові приділяти цьому більше часу, то можна приєднатися до волонтерської організації. Важливо, аби благодійна організація була перевірена, тобто мала всі необхідні документи, які відображають її діяльність, в тому числі і фінансову.

Зараз благодійна діяльність все більше розвивається. Сніжана Доброва відзначає, що розвинені благодійні фонди все більше нагадують арт-проекти, які креативно підходять до справи благодійності. Так, для роботи із дітьми застосовуються творчі підходи, самі волонтери акцентують увагу на тому, аби діти не тільки мали матеріальне забезпечення, а й розвивалися творчо.

Безперечно, у нелегкій справі волонтерства і благодійності хотілося б, аби держава проявляла більше участі. Наразі, благодійники більше розраховують на власні сили і на партнерську поміч. Але цієї допомоги, як правило, не вистачає, а це може означати, що не всі, хто потребує допомоги, отримає її.

Рубрики