Карл Волох: українці бідніють через об’єктивні причини

Член громадського люстраційного комітету, громадський діяч Карл Волох в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що рівень життя населення українців впав на 80% через об’єктивні причини, а не через відсутність реформ. Реформи мали би вплинути на економічну ситуацію у країні, але вони, на жаль, не робляться «із сьогодні на завтра».

карл2Експерт зазначає, що не слід забувати, що ми втратили російський ринок, а це було 30% всього нашого експорту. На сьогоднішній день у Росію іде лише 6% від сукупного експорту України, тобто вже тут ми втратили чверть від свого експорту. Крім того, ми втратили промислово важливі території на Донбасі, вони хай там як, але давали валюту у країну. Зросли витрати на війну: на армію зараз витрачається 6% бюджету, а раніше було лише 2%. Ми сміємося, що ціна на російську нафту впала, але ціна і на наші експортні позиції також знизилися. Саме це зробило життя злиденним, а не відсутність реформ. Звичайно, вони б мали подолати економічну кризу, але навіть якщо все робити правильно, то результату не буде відразу.

Карл Волох впевнений, що реформи відбуваються, але дуже повільно і їх недостатньо. Багато залежить від міністерства і від самого міністра. Так, непогані реформи проводилися у Міністерстві Інфраструктури: Укрзалізниця вже акціонерне товариство, а це тягне за собою дуже серйозні зміни. Головним реформатором можна вважати міністра юстиції Павла Петренка. Він провів великий обсяг роботи щодо спрощення реєстраційних і дозвільних систем. Безперечно, всі бачать реформу МВС – це найбільш очевидна реформа за обсягом і масштабом, але там, на жаль, теж не проходить все гладко.

Карл Волох відзначає, що є і реформи, які так і не булі здійснені, не дивлячись на їх суспільну на державнекарл3 необхідність. Так, провалена реформа у прокуратурі, практично і не починалася реформа в судовій системі. Із судовою реформою взагалі все дуже складно – їй чинять опір самі судді. Вони сьогодні виступають єдиною корумпованою кастою, тому перемогти цей опір дуже складно. Але все ж таки є надія, що суди реформують. Останнім часом склалося враження, що Порошенко у протистоянні громади та суддів встав на сторону громади. Як наслідок, судова реформа зараз створюється на Банковій, а це вже серйозно. Значить, вона як мінімум буде сприйнята всерйоз і, можливо, навіть запрацює.

Міжнародні експерти вважають, що найбільші реформи відбулися у Нафтогазі. Це важливо було зробити політично, тому що у нас зараз складні стосунки із Росією. На думку експерта, це в першу чергу, заслуга Андрія Коболєва, хоча, звичайно, там не обійшлося і без підтримки прем’єра. У результаті, ми позбулися газової енергетичної залежності, а це важлива перемога над Путіним.