Богдан Струтинський: держава без культури буде програвати на всіх фронтах

Художній керівник та директор Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що культура є фундаментом, який скріплює державу. У стані війни потрібно не жертвувати культурою, а укріпляти її, бо це одна із запорук перемоги.

культураБогдан Струтинський підкреслює, що колектив оперети у складний для країни час також приймає участь у боротьбі із ворогом. Зусиллями працівників оперети постійно ведеться збір коштів на лікування та протезування воїнів АТО. Крім того, регулярно відбуваються виїзні концерти задля підтримки морального духу наших вояків. Митець зазначає, що навіть у Ленінграді під час блокади театри продовжували роботу, бо це одна із небагатьох можливостей для людей відволіктися від реальності та пережити катарсис під час вистави.

Проте, чиновники мають власне бачення на роль культури у державі. Тема війни наразі стала беззаперечною відмовкою для того, аби пригнічувати українську культуру. Але згадки посадовців про війну і неможливість щось вдіяти звучать дуже цинічно, всі це розуміють.

Міністерство культури, яке б мало бути надійною опорою для українських митців, нічого не робить для цього. Воно більш нагадує івент-агентство, яке обслуговує державні свята. А для митців тільки створює бюрократичні бар’єри, які займають безліч сил та енергії у провідників української культури. Богдан Струтинський зазначає, що у Європі немає такої кількості відомств по роботі у культурі, там цим займаються лічені особи, які чудово забезпечують весь культурний процес.

Митець впевнений, що художник із чиновником ніколи не порозуміються, бо це просто два різні світоглядні системи та склад розуму. Так, новий закон, за яким всі працівники сфери культури мають працювати за контрактом, просто ображає митців. Виходить, що чиновник , який не розуміється на культурі і нічого для неї не зробив, визначає, чи буде працювати митець.

У часи, коли українська культура перебуває у спаді, держава нічого не робить, аби зарадити цьому. У нашій країні розвиток культури завжди фінансувався по залишковому принципу. На думку Богдана Струтинського, навпаки, потрібно прикласти всі зусилля, аби виграти війну за українську культуру.

Рубрики