Валентин Гладких: після краху «феодалів» ми повинні побудувати нове суспільство

Кандидат філософських наук, експерт громадської організації «Слово і Діло» Валентин Гладких в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловив переконання, що в Україні немає реальної опозиції владі, є інші бажаючі опинитися біля «годівниці». Тим не менш, діючі «еліти» не зможуть довго утримувати свої позиції, їм, врешті-решт, настане кінець.

оліВалентин Гладких порівнює нинішній політичний процес в Україні із війною феодалів, які борються між собою за покращення власного становища. Звичайно ж, що про селян – народ – ніхто не думає. Експерт зазначає, що у нашій державі за владу бояться ті, хто вже має певний ресурс і прагне його помножити. Є серед народних обранців і чесні – непідкупні, проте, тих, хто готовий продавати свої голоси, більш ніж достатньо.

Для народу, як правило, створюють видимість змін, які мають на меті лише імітацію цих самих перетворень. Але навіть такі умовні рухи цього разу буде доволі складно робити, тому що новий уряд не підкріплений стабільною більшістю у парламенті. Це означає, що для кожного законопроекту потрібно буде шукати ситуативну більшість, інтереси якої не порушує окремий законопроект.

Громадяни, не дивлячись на  всі спроби, поки що не є достатньо активними, аби в повній мірі брати участь політичному житті країни. Натомість можновладці часто використовують продажних «активістів» і «журналістів» аби підкріплювати свою інтереси «народною підтримкою».

Не дивлячись на поточу ситуацію, Валентин Гладких все ж таки переконаний, що Україна відчує на собі реальні перетворення. «Феодали» з кожним роком все більше вичерпують власні ресурси, тому їх влада поступово згасає. Народу треба дочекатися того моменту, коли старий лад паде і можна буде утворити якісно нову державу.