Олександр Лапушкін : парламент потрібно щороку очищувати виборами

Політичний консультант Всеукраїнського Інституту Політичної кухні Олександр Лапушкін в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media висловив думку, що для України було б корисно проводити парламентські вибори щороку, адже депутати досить швидко втрачають підтримку громадян і вже не можуть називатися «представниками» народу.

вибориЕксперт відзначає, що наразі ми маємо парламент, який вже не має підтримки народу, тому вибори просто необхідні. Ця процедура не є такою дорогою, якої її намагаються висвітлювати деякі депутати, які просто не хочуть йти на перевибори. За оцінками експерта, розчаровані владою українці можуть отримати шанс вибрати нових депутатів не раніше весни наступного року.

Як не дивно, найбільше не бажають йти на дострокові вибори депутати від БПП, рейтинг якого значно впав. Олександр Лапушкін переконаний, що саме через це довелося переносити на невизначений строк вибори до районних рад, адже партія Порошенка ніяк би не здобула бажаного результату у березні.

Взагалі, будь-які наступні вибори мають стати важким випробуванням для Порошенка, але його команда вже починає готуватися до них. На думку Олександра Лапушкіна, БПП застосує стару технологію із партіями-сателітами, які будуть відбирати у конкурентів голоси. До таких «ручних» партій експерт відносить також майбутні проекти Саакашвілі та Наливайченка.

Найбільш зацікавленою у виборах є «Батьківщина», яка зараз має непогані рейтинги. Юлія Володимирівна вже давно мріє формувати коаліції без БПП, що їм вже частково вдається, наприклад, у Київоблраді. На думку експерта, «Батьківщина» зараз набирає обертів і її важко зупинити комусь із політичних гравців.

Крім «Батьківщини», прагнуть спробувати свої сили на виборах Опблок, «Відродження» та «Свобода», якавибори1 має шанси повернутися до парламенту. Швидше за все не вдасться подолати бар’єр «Силі людей» та «Демяльянсу», адже ці партії, не дивлячись на весь свій потенціал, ще не є розкрученими брендами і навіть не мають своїх осередків у всіх областях.

Олександр Лапушкін відзначає, що всі партії в тій чи іншій мірі почали готуватися до виборів. На жаль, експерт переконаний, що на наступних виборах також будуть широко використовуватися звичні технології підкупу виборців. І від цього ніяк не дітися, тому що економічна ситуації вкрай важка, і люди прагнуть хоч якось підзаробити. Звичайно, перехід до пропорційної системи виборів міг би це виправити, але у цьому ніхто із влади не зацікавлений.