Ігор Петренко: писати закон під конкретну людину – ганебне явище

Політолог, кандидат політичних наук Ігор Петренко в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що написання закону під призначення Луценка генпрокурором – ганебне явище, яке в Україні вже стає традиційним.

порош1Ігор Петренко пояснює, що у нас в країні президент сприймає прокуратуру як свою вотчину, для нього це лише засіб розширити власні повноваження, мати додаткові важелі впливу на політичних опонентів тощо. Тому на таку посаду президент може призначити лише людину, яку він знає і якій довіряє.

Довіра до генпрокурора важливіша, ніж законна процедура його обрання, яка з легкістю змінюється під обрану президентом особу. Адже завдання, які він має виконувати для першої особи держави вкрай важливі. Експерт вважає, що до таких завдань також відносяться гальмування розслідувань злочинів попередніх режимів, зокрема вбивств на Майдані.

Експерт відзначає, що на сьогодні в прокуратурі немає жодних істотних змін, там продовжує працювати система, яку створив у свій час ще Пшонка. Ця система до сих пір дозволяє знімати вершки обраним. Тому все, проти чого боролися люди, залишилося і продовжує працювати, змінилися лише прізвища.

Ігор Петренко впевнений, що потрібно перед усім змінювати саму систему, а вже люди в ній або зміняться разом із нею, або просто вилетять звідти. Потрібно зробити все, аби Прокуратура стала дійсно незалежною установою, але це можливо лише у тому випадку, якщо президент це дозволить. Але це не в його інтересах.

Рубрики