Олександр Солонтай: декомунізація – це крок у майбутнє

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ефірі інтернет-телебачення Activetv.media заявив, що декомунізація – це цілком логічний крок незалежної держави, яка позбавляється зайвого радянського спадку. Проте, краще було б дозволити громадам власноруч обирати нові назви шляхом місцевого референдуму.

декомОлександр Солонтай переконаний, що декомунізація ні в якому разі не означає боротьбу із ідеологією. Ідея комунізму має право на життя, всі можуть вільно її вивчати та підтримувати. Завданням декомунізації є боротьба із тоталітаризмом, методами якого намагалися утворити першу в світі країну рад.

На думку експерта, альтернативою комунізму для населення може стати ідея самоврядування. Її можна було реалізовувати вже зараз у межах декомунізації. Кожна громада населеного пункту має право обирати назву для того місця, де вона проживає. Це могло бути реалізовано за допомоги місцевого референдуму, якого в Україні вже немає. Не було б навіть нічого поганого, якщо б, наприклад, російська громада повернула якусь історичну назву ще імперських часів. Декомунізація не повинна означати деісторизацію.

Взагалі, тема декомунізації не викличе великого обурення серед населення. Звичайно, буде когорта бабусь, для яких декомунізація означатиме страшний злочин проти їх молодості. На цьому можуть спекулювати деякі політики, але великого значення тема декомунізації не набуде. Невдоволення може викликати лише засоби, якими активісти на початку проводили декомунізацію. Олександр Солонтай переконаний, що пам’ятники валити не варто, проте, такі дії активістів були викликані бездіяльністю місцевої влади. Саме тому місцевим жителям і довелося брати все у свої руки.

На сьогоднішній день нові назви є незвичними і зрозуміло, що більшість населення буде користуватися звичними старими назвами міст і вулиць. Але для нових поколінь нові назви вже будуть звичними. Тому, декомунізація – це довгий шлях, останнім кроком якої має бути очищення свідомості українців від радянських пережитків.

Рубрики