Тероризм страшний, але від нього гине менше людей, ніж від насильства

Доктор політичних наук, професор Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені Кураса Галина Зеленько в ефірі інтернет-телебачення ActiveTV заявила, що тероризм став масовим у свідомості людей через теракти у Європі, які забирають життя європейців. Проте у тій самій Африці кількість терактів та жертв від них набагато більша, навіть від простого насильства у тим самих Штатах гине незрівнянно більше мирних людей.

тер1На думку Галини Зеленько, тероризм неможливо побороти, адже він виходить із специфічних психологічних рис людини. Основна з його цілей – це боротьба із державою та правилами, які вона нав’язує. Насправді, тероризм вже став ефективним інструментом впливу на формування політичних рішень, зокрема, у Західній Європі.

Експерт стверджує, що найбільш дієвою стратегією боротьби із тероризмом є так звана «soft power», цілями якої э перекриття зв’язків комунікацій терористів, позбавлення їх ресурсної бази тощо. Це все призведе до зменшення простору тероризму набагато ефективніше, ніж військові методи.

Найуспішніший терористичний проект – Ісламська держава – має власну територію із ознаками державності на ній. Більше того, вони виробляють власну продукцію, від якої отримують приблизно півмільярда доларів прибутку на рік. Звичайно, цього недостатньо для ведення повноцінної війни зі світом, проте ці кошти направляються на фінансування терористичної діяльності, що призводить до людських жертв.

Складність боротьби із тероризмом полягає у тому, що це є структури із горизонтальними зв’язками, які є дуже мобільними та важко відслідковуються. Виявити канали фінансування тероризму також дуже важко, особливо якщо це відбувається готівкою.

Також необхідно інтегрувати країни, де найбільш розповсюджені терористичні організації, до цивілізованого світу. Необхідно створити такі собі «відкриті суспільства». Але все це може призвести лише до зменшення випадків терактів, проте не до їх викоренення.

Рубрики