Перникоза: реформи в правоохоронних органах здійснюються старими методами

Програмний менеджер Асоціації українських моніторингів дотримання прав людини в правоохоронних органах Сергій Перникоза в ефірі інтернет-телебачення ActiveTV заявив, що, не дивлячись на те, що реформування правоохоронної системи в Україні відбувається, проте ніхто не працює над вдосконаленням її методів. Основним інструментом, як і раніше, є переатестація співробітників, яка не дає бажаних результатів.

полСергій Перникоза відмічає, що реформа патрульної поліції – це лише перший крок у реформуванні правоохоронних органів, який, по суті, був найпростішим. Проте вже він виявив певні недоліки у методах реформування. Так, на думку експерта, переатестація старих працівників є неефективною, адже навіть у випадку, якщо комісія дійшла висновку, що певна особа не може працювати у правоохоронних органах, то за допомоги оскарження цього рішення у суді практично будь-хто може поновитися на посаді.

Наступними кроками у реформуванні правоохоронних органів має стати підготовка слідчих та оперативників. Проте ніхто не хоче враховати досвід переатестації патрульних, яка виявилася неефективною. На думку Сергія Перникози це відбувається тому, що банально ніхто не хоче розробляти нові методи реформування, а все покладається на стару систему переатестації, через яку керівний склад поліції практично не змінився з часів міліції.

Навчання слідчих та оперативно-уповноважених співробітників поліції є набагато важчою задачею, ніж підготовка патрульної поліції. Для патрульних достатньо було витратити декілька місяців і вже випускати їх на вулиці. Звичайно, їх підготовка не ідеальна, тому вони багато чому довчаються вже під час служби. Із слідчими та оперативниками так не вийде, вони мають більш ґрунтовно навчатися, тому що на них покладені значно складніші функції.

Експерт відзначає також грошову складову реформ. Якщо не будуть виділені гроші на зарплати поліції, то навіть реформа, що вже є, зведеться нанівець. Годі вже і казати проте, що тоді там залишаться лише ті, хто буде «підробляти» під час служби. А для продовження реформи потрібні ще більші кошти, тому багато що залежить від уряду та того, скільки грошей він закладе на розвиток правоохоронної системи.